HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаСпектакуларен роденден на Работнички, ѕвездите на Фенербахче на ниво

Спектакуларен роденден на Работнички, ѕвездите на Фенербахче на ниво

zvezdite-na-fenerbahce-12

Кошаркарскиот клуб Работнички кој ја има најдолгата традиција во Македонија на спектакуларен начин го прослави 70-от роденден, а за шоуто се погрижија и ѕвездите на турски Фенербахче каде настапува и македонскиот интернационалец Перо Антиќ.

zvezdite-na-fenerbahce-10

Ревијалниот натпревар се одигра пред полни трибини со одлично навивање на скопската публика која покажа дека сака квалитетна кошарка.

zvezdite-na-fenerbahce-8-1

Работнички иако загуби убедливо со 92:60 не штедеше пофални зборови за гостите од Турција со искажана благодарност од тренерот Марин Докузовски.

zvezdite-na-fenerbahce-7

Исто така натпреварот имаше посебни емоции при испраќањето на македонската кошаркарска легенда Тодор Гечевски кој заигра за последен пат, еуфорично поздравен од публиката.

zvezdite-na-fenerbahce-3zvezdite-na-fenerbahce-11zvezdite-na-fenerbahce-13zvezdite-na-fenerbahce-14zvezdite-na-fenerbahce-2zvezdite-na-fenerbahce-1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com