Friday, May 29, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаСоул пејачот и татко на холивудскиот актер пронајден мртов во автомобил

Соул пејачот и татко на холивудскиот актер пронајден мртов во автомобил

et_cubagooding_042017_hulu

Соул пејачот и таткото на познатиот актер, Куба Гудинг почина на возраст од 72 години.

Како што пишуваат американските медиуми, неговото тело било пронајдено во паркиран автомобил во Сан Фернандо Валеју во Калифорнији. Полицијата не најде траги од насилна смрт, ниту пак индикација за убиство.

Куба стана познат како фронтмен на бендот “The Main Ingredient“ и како татко на филмската ѕвезда на Куба Гудинг Џуниор кој во 1997 година освои Оскар за најдобра споредна машка улога во филмот “Џери Мегваер”.

Куба Гудинг и неговата сопруга имат четири деца, но се разведоа во 1974 година, за потоа повторно да се омажат во 1995 година.