Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАСостојба на патиштата

Состојба на патиштата

НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Денес 11.07.2015 (сабота) поради изведување работи на пат (минирање) на патот А2 Кичево-Охрид кај Извор, сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15-20 минути, помеѓу 16:00 и 17:00 часо

Сообраќајот на државните патишта се одвива, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево, Виница – Берово каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Извор:АМСМ