Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАСостојба на патиштата

Состојба на патиштата

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ НА 20.07.2015: Поради изведување работи на пат (минирање) на патниот правец А2 Охрид-Кичево помеѓу планински превој Пресека и с.Врбјани на 20.07.2015 (понеделник) во периодот од 11:00ч. до 13:00ч. ќе има прекин во сообраќајот во траење од 15 до 20 минути.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево, Виница – Берово каде е можна почеста појава на одрони.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.