HomeДЕНЕШНАРепубликаСообраќајот нормализиран, укинати забраните за тешки возила

Сообраќајот нормализиран, укинати забраните за тешки возила

Денес сообраќајот се одвива без отежнати услови, но по се уште влажни коловози со што препораките за внимателност согласно временските услови и натаму се присутни. Од друга страна пак, од АМСМ информираат дека се укинати забраните за сообраќај на тешки товарни возила на речиси сите патните правци кои беа воведени вчера поради првите поголеми врнежни на снег. Слободно движење има на делниците Маврово- Дебар, Крива Паланка- граничен премин Деве Баир и Ресен- Битола на превој „Ѓавато“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com