HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка во Штип со тешки повреди

Сообраќајка во Штип со тешки повреди

Вчера во Штип на улицата „Гоце Делчев“, наспроти „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода во која возило „Шкода Фабија“ на 42-годишниот Б.К. од Штип, излетало надвор од коловозот и  удрило во метален столб за улично осветлување, по што слетало покрај патот.

Со возило на Итна помош возачот бил пренесен во Клиничка Болница – Штип каде му  била констатирана фрактура на черепот, а поради сериозноста на повредите бил препратен  во Клинички Центар – Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com