HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка на патот Велес-Градско, едно лице го загуби животот

Сообраќајка на патот Велес-Градско, едно лице го загуби животот

Едно лице загина изутрината во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Велес – Градско во непосредна близина на село Ногаевци, информира Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.

Таа посочи дека во сообраќајната несреќа учествувале товарно возило марка „Ситроен берлинго“ со скопски регистерски ознаки и влечно возило марка „Сканиа“ со приклучно возило со кумановски регистерски ознаки.

Загинатиот (58) бил возач на товарното возило „Ситроен берлинго“, а со повреди се здобило уште едно лице на возраст од 55 години кое било сопатник во товарното возило „Ситроен берлинго“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com