HomeДЕНЕШНАРепубликаСообраќајка на патот Охрид-Струга, едно лице го загуби животот

Сообраќајка на патот Охрид-Струга, едно лице го загуби животот

Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна попладнево на стариот пат Охрид- Струга во близина на новоизградената плажа на општина Дебарца. Неофицијално, според очевидци, во судар на такси возило и моторцикл животот го загубило животот.

Од СВР Охрид ја потврдија информацијата, посочувајќи дека можеби во незгодата учествувале повеќе возила. На местото на несреќата во тек е увид, а сообраќајот на овој патен правец е во прекин.

Извор: http://www.ohridnews.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com