HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка на Клинички, возач удрил во паркирани автомобили откако му се слошило

Сообраќајка на Клинички, возач удрил во паркирани автомобили откако му се слошило

klinika20142142259

Едно лице го загуби животот како последица на сообраќајна незгода што се случила на паркингот на Клиниката за стоматологија на Клиничкиот центар во Скопје.

Како што соопшти полицијата, сообраќајката се случила вчера околу 9:10 часот кога автомобил „Голф“, управувано од М.К. (62) од Штип удрил во пет паркирани возила.

М.К. управувајќи го возилото во еден момент му се слошило. Штипјанецот починал додека му укажувале лекарска помош и го пренесувале во Ургентниот центар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com