Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаСообраќајот пред Охрид е отежнат поради сообраќајка

Сообраќајот пред Охрид е отежнат поради сообраќајка

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Охрид-Кичево во близина на аеродромот во Охрид, сообраќајот се одвива отежнато и во колона, соопштија од Автомото сојузот на Македонија. Состојбата набрзо ќе се врати во нормала откако полицијата ќе изврши увид и сообраќајот ќе се откочи.