HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајна несреќа во населба Аеродром – има тешко повредени

Сообраќајна несреќа во населба Аеродром – има тешко повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнето во скопската населба Аеродром, поточно на булевар Србија. Учесници во несреќата биле камион, автомобил и мотор. Исто така има повредени кои се пренесени во болница со две возила на брзата помош во Скопје.

Инаку, полицијата прави увид на местото на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com