Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеСообраќајна несреќа на раскрсницата пред Влада, прегазен е велосипедист

Сообраќајна несреќа на раскрсницата пред Влада, прегазен е велосипедист

Пред околу половина час на раскрсницата пред Владата се случи сообраќајна несреќа во која со тешки повреди се здоби велосипедист.

pregazen pesak1Деталите од несреќата се уште се непознати, но се претпоставува дека се работи за судир од страна на моторно возило. Улицата со правец кон булевар „Партизански одреди“ засега е непроодна, а еден полициски службеник ја обезбедува улицата додека пристигне екипа за извршување увид.

pregazen pesak2