Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајна несреќа кај Скопјанка, две лица тешко повредени

Сообраќајна несреќа кај Скопјанка, две лица тешко повредени

Две лица се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случила во близина на Скопјанка.

Според информациите од очевидците, се работи за моторциклист кој прегазил момче кое поминувало со велосипед по пешачки премин. Возилото на Брзата помош пристигнало во рекордно време за да ги пренесе повредените лица во Ургентниот центар.

Се очекуваат повеќе информации во текот на денот од страна на полицијата.