Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка во Тетово – влетал во пицерија

Сообраќајка во Тетово – влетал во пицерија

soobr5

Сообраќајна несреќа се случи во Тетово, пред еден час. Инцидентот се случил близу средното училиште Моша Пијаде, а во него учествуваат четири возила. Очевидците велат дека едното возило влетало на паркингот, при што ги удрило паркираните возила и влегло во терасата на пицеријата. За среќа нема повредени, причинети се само материјални штети.
soobr6
soobr1
soobr2
soobr4