Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСообраќајка во Охрид, загина 26 годишна девојка

Сообраќајка во Охрид, загина 26 годишна девојка

Тешка сообраќајка се случи на патото Охрид-Струга, кај местото Подмоље кое прераснува во вистинска црна точка, па по неколку повредени денес 26 годишна девојка изгубила контрола над своето возило и удрила во автобус од спротивен правец. Таа починала по лекарската интервенција на пат кон болницата во Охрид. Јавен обвинител е на лице место и врши увид на несреќата.