Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаСончево со умерена облачност, од утре заладување

Сончево со умерена облачност, од утре заладување

soncevo i oblaci

Крајот на оваа недела ќе го одбележи прилично пријатното време во текот на денот со доволно сонце и максимални температури до 15 степени, па така ќе биде и денес со мала облачност. Утринските температури ќе достигнат до 4 степени, а не се предвидени врнежи од дожд. Во понеделник веќе ќе има мало заладување со утрински температури под нулата, а попладне со постудено време и засилен ветер.