HomeДЕНЕШНАРепубликаСончево со умерена облачност, од утре заладување

Сончево со умерена облачност, од утре заладување

Крајот на оваа недела ќе го одбележи прилично пријатното време во текот на денот со доволно сонце и максимални температури до 15 степени, па така ќе биде и денес со мала облачност. Утринските температури ќе достигнат до 4 степени, а не се предвидени врнежи од дожд. Во понеделник веќе ќе има мало заладување со утрински температури под нулата, а попладне со постудено време и засилен ветер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com