Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАСончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а дневната од 25 до 32 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти 15, а дневната ќе достигне до 31 степен.