Friday, Apr 27, 2018
HomeДЕНЕШНАСончево и многу топло време

Сончево и многу топло време

Временската прогноза вели  дека и денеска во Македонија ќе имаме сончево и многу топло време. Максималната температура се очекува да биде измерена во југоистончите делови од земјава (39°).

Во југозападните делови се очекува температура во интервал  33°С до 35°С.  Во Скопје ќе преовладува сончево време со слаб северен ветер. Максимална температура 37°С. УВ индексот ќе изнесува 9