Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСо скршени екстремитети заврши на Ургентен, 78- годишна старица удрена со автомобил

Со скршени екстремитети заврши на Ургентен, 78- годишна старица удрена со автомобил

klinika20142142259

Во Скопје вчера на ул”11 Октомври” околу 15.30 часот моторно возило “алфа” со скопски регистарски таблички удрило во 78-годишна старица.

Старицата е пренсена во Ургентиот центар во Скопје, каде и се констатирани тешки телесни повреди- скршеници на десна рака и десната нога. Од МВР известуваат дека се преземени мерки за расчистување на настанот.