Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаСо нож дупната гумата на автомобилот на Фросина Ременски

Со нож дупната гумата на автомобилот на Фросина Ременски

frosina-remenski-740

Додека потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски, завчера учествуваше на дискусијата пред Владата, некој со нож и ја дупнал гумата на автомобилот, кој бил паркиран на паркинг, во непосредна близина. Ременски случајот го пријавила во полиција, а се сомнева дека нејзиниот автомобил не бил случајно избран.

-Автомобилот беше паркиран во периодот од 18.30 до 22 часот. Откако забележав дека гумата е дупната и тоа со нож, случајот го пријавив во Прва полициска станица, од каде што очекувам брза разрешница. Настанот се случил на многу видно место, па затоа е речиси невозможно некој да не забележал. Премногу случајности за кратко време, вели Ременска.

Извор: Фокус