HomeДЕНЕШНАПолитикаСЈО ќе се жали, повторно ќе го бара пасошот на Канческа-Милевска

СЈО ќе се жали, повторно ќе го бара пасошот на Канческа-Милевска

Министерката за култура си го задржа пасошот. Специјалното јавно обвинителство ќе поднесе жалба на одлуката на судијата на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1, која го одби барањето како неосновано. Министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска при излегување од судот го повтори својот став дека СЈО работи во корист на СДСМ.

Министерката Канческа-Милевска е првоосомничена во случајот „Тендери” на СЈО, во кој се сомничи за местење тендер од еден милион евра за градежни работи во Музејот на ВМРО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com