HomeДЕНЕШНАПолитикаСнимките од „бегството“ на Спасов протекле од УБК или се монтирани?

Снимките од „бегството“ на Спасов протекле од УБК или се монтирани?

Неколку денови по инцидентот кој го предизвика Диме Спасов и случувањата кои следеа, на интернет се појави видео кое го презентираше телевизија која се смета за провладина. Видеото е матно, лица не се гледаат, а наводно треба да докажат дека вооружени Албанци го бркале Спасов. Се наметнува прашањето дали е снимката монтирана или протекла од УБК. Полицијата таква снимка нема.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, одговарајќи на новинарско прашање, не сакаше да ги коментира снимките кои се појавија во провладините медиуми од системот на МВР „Безбеден град“ и ги упати медиумите одговорот да го побараат кај директорот на УБК.

– Снимките нема да ги коментирам и за се во врска со нив ќе барате одговор од директорот на УБК, рече Ангеловски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com