HomeДЕНЕШНАСветСнегот ја изненади Саудиска Арабија

Снегот ја изненади Саудиска Арабија

Силните падежи на снег погодија некои делови од Саудиска Арабија, каде температурата невообичаено се спушти под нулата, а песочните пустини побелеле. Ниски температури и снежна покривка се неочекувана појава за централниот и северозападниот регион на земјата, каде дневните температури обично се дивжат околу 20 степени целзиусови, па дури и во октомври.

Неко жители на Саудиска Арабија ги искористиле социјалните мрежи за да го споделат своето задоволство со снегот, додека возачите биле помалку задоволни, бидејќи многу возила завршиле надвор од патот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com