Wednesday, Jan 27, 2021
HomeДЕНЕШНАПолитикаСлужбениот пиштол на Грујовски вратен во полиција

Службениот пиштол на Грујовски вратен во полиција

grujovski1_1_0

Служебниот пиштол на Горан Грујовски, кој е во бегство е вратен вчера, соопшти денеска на прес конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

– Министерството си ја врши својата задача и трага по нив, но поради тајноста на постапката не може да соопшти информација во јавноста – рече Спасовски.

Избеганите Горан Грујовски и Никола Бошковски се осомничени во предмети на Специјалното јавно обвинителство.