HomeДЕНЕШНАСветСлужбеник во рускиот конзулат во Њујорк пронајден со прострелна рана на главата

Службеник во рускиот конзулат во Њујорк пронајден со прострелна рана на главата

Службеник во рускиот конзулат во Њујорк, денеска, е пронајден мртов со прострелна рана на главата, пренесува БТА. Причините за смртта се уште се непознати. Вработениот во обезбедувањето на дипломатското претставништво, во близина на Централ Парк, бил пронајден без знаци на живот во 7 часот по локално време, изјави портпаролот на њујоршката полиција. Засега не е познато дали се работи за насилна смрт. Првичните официјални информации се очекуваат по обдукцијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com