Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаСледува продолжен викенд – редици од автомобили пред граничните премини

Следува продолжен викенд – редици од автомобили пред граничните премини

Многумина од граѓаните одлучија продолжениот викенд да го поминат надвор од нашите граници. АМСМ соопштува дека граничните премини се преполни со автомобили, особено Табановце и Богородица.

Поради зголемената фреквенција на сообраќајот, патниците чекаат на граничните премини и до 30 минути. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е прилично зголемен.