HomeАНТИСТРЕСШтосноСлавни личности за кои не сте знаеле дека имаат близнак!

Славни личности за кои не сте знаеле дека имаат близнак!

Покрај веќе познатите близначки Мери Кејт и Ешли Олсен и браќата рокери Бенџи и Џоел Меден, постојат бројни славни личности за кои можеби не се сте знаеле дека истовремено дошле на овој свет со брат или сестра. Ештон Кучер, Скарлет Јохансон, Жизел Бундшел и Вин Дизел имаат близнак, а додека некои од нив не се толку познати, други се и тоа како актуелни во светот на шоу-бизнисот.

Славната манекена Жизел пораснала во Бразил со пет сестри, а една од нив е нејзината сестра близначка, Патриша, родена пет минути после супермоделот.

skarlet-i-djovani

Популарниот актер Вин Дизел има брат близнак по име Пол, кој работи во филмската индустрија. Дури и славниот Елвис Присли имал брат близнак, Џеси, кој починал на раѓањето.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com