Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСкопјанец почина од струен удар

Скопјанец почина од струен удар

Четириесет и четиригодишниот Сашо С. починал од струен удар додека со уште две лица вработени во фирмата АДЦ – Дооел поставувале ново мерно разводно ормарче, соопшти МВР

Настанот се слуил вчера попладне околу 13,30 часот на ул. „Кирил и Методиј“ во Скопје. Полицијата извршила увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.