HomeДЕНЕШНАСкопјеСкопјанец прегазил 4-годишно девојче во Сингелиќ

Скопјанец прегазил 4-годишно девојче во Сингелиќ

Четиригодишно девојче е повредено во сообраќајна несреќа вчера во скопски Синѓелиќ, кога автомобил удрил во него, соопшти полицијата. Околу 10:30 часот на улицата Антон Попов во скопското село Сингелиќ, М.Б. (42) од Скопје управувајќи автомобил „голф“ со скопски регистерски ознаки, удрил во дете пешак на возраст од четири години.

Девојчето било пренесено во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде и биле констатирана фрактура на десна надколеница и била задржана на лекување. Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com