HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСкопјанец прегазен со камион на патот Охрид-Кичево

Скопјанец прегазен со камион на патот Охрид-Кичево

Триесет и деветгодишниот А.С. од Скопје вчера загина во сообраќајка кај кичевското село Колари. Засега се знае дека тој одел пеш крај патот. Од полицијата известуваат дека, 39-годишниот А.С. кој починал на лице место, откако поради маглата, 52-годишниот Н.С. кој возел камион„мерцедес“, не го видел пешакот и го прегазил.

Од внатрешните повреди, скопјанецот веднаш починал. По наредба на јавниот обвинител, во текот на денешниот ден ќе се изврши обдукција врз починатиот. На местото на сообраќајната незгода, извршен е увид во присуство на јавен обвинител и полициски екипи од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Кичево.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com