HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСколс: Челси е фаворит за освојување на Премиер лигата

Сколс: Челси е фаворит за освојување на Премиер лигата

Челси не ја започна сезоната најдобро Конте го тражеше вистинскиот пат до успехот, а после поразот од Арасенал па наваму четата на Антонио Конте гази се пред себе во Премиер лигата, а тоа вчера најдобро на своја кожа го освои составот на Евертон кој „Стемфорд Бриџ“ го напушти со пет парчиња во својата мрежа.

Мислам дека нивниот стил на игра одговара многу повеќе за да ја освојат титулата, отколку на другите екипи кои се зад нив. Ливерпул игра со многу енергија, но така беше и со Тотенхем па паднаа во Март, Април. Дали Ливерпул може да го издржи тоа, не сум сигурен. Начинот на кој игра Челси е повеќе или помалку е контра-напаѓачки како Лестер минатата сезона, многу повеќе одговара за освојување на титулата. Тие го имаат потребниот квалитет, го имаат потребното искуство, играчи кои претходно ја освојувале лигата, мора да им дадете шанса“, изјави Сколс.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com