HomeДЕНЕШНАСветСириски воен авион падна кај Дамаск

Сириски воен авион падна кај Дамаск

Сириски воен авион денеска се урна северно од Дамаск, но се уште не е познато дали е соборен или несреќата се случила поради технички проблем, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права.

Сириските државни медиуми јавија дека пилотот е спасен, кој паднал во источно од Каламун.

Исламска држава објави дека авионот е соборен.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com