Tuesday, Feb 25, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаСинот на Мијалков не се појави на распит за „крвавиот четврток“

Синот на Мијалков не се појави на распит за „крвавиот четврток“

Jordan1-670x338

Синот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, Јордан, не одговори на повикот на Јавното обвинителство и не се појави на распит во полициската станица во Кисела Вода.

Неофицијално, Јордан Мијалков не дошол на распит бидејќи бил на патување и тврдел дека поканата не му била уредно доставена.

Заедно со него на распит се повикани Ален Зекиров и Блаже Петрески, телохранители на поранешниот прв човек на тајната полиција, Сашо Мијалков.

Блаже Петрески веќе дел исказ, додека Зекиров се уште е на распит во полициската станица во Кисела Вода.