HomeДЕНЕШНАСветСилен земјотрес ја погоди и Аргентина

Силен земјотрес ја погоди и Аргентина

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди североисточниот дел на Аргентина. Засега нема информации за штети или повреди, пренесува Асошиејтед прес. Агенцијата соопшти дека земјотресот се случил во осум часот наутро по локално време, со епицентар околу 26 километри северно од градот Чилесито во покраината Ла Риоха, во близина на границата со Чиле.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 100 километри.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com