HomeДЕНЕШНАРегионСилен земјотрес ја срамни најпопуларната плажа во Лефкада

Силен земјотрес ја срамни најпопуларната плажа во Лефкада

Во земјотрес кој го погоди грчкиот остров Лефкада дојде до лизгање на земјиште и одрон на карпи кои ја срушија најпознатата туристичка плажа, често споменувана како една од најубавите.

lefkada zemjotres

Во земјотресот настрадаа две возрасни жени. Моментот на рушење на плажата е снимен и од рибарско бротче.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com