Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаШтип во жалост за двајцата загинати затворски чувари

Штип во жалост за двајцата загинати затворски чувари

stip cuvari

Во Штип е прогласен ден на жалост по тешката сообраќајна несреќа синоќа во која загинаа 30 годишниот Ристе Шалев и 41 годишниот Коце Петров. Тие се упатувале кон затворот во Штип за трета смена при што возилото им се излизгало од патот и паднало од бездна директно во водите на Брегалница. Жителите на Штип упатуваат пораки за сочуство и жалење за семејствата кои пред Божиќните празници ги загубија Шалев и Петров.