Saturday, Apr 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалШпицот Денис Мехмудов потпиша за Левски

Шпицот Денис Мехмудов потпиша за Левски

mahmudov levski

Македонскиот фудбалер Денис Махмудов и официјално стави потпис на двегодишниот договор со бугарскиот прволигаш Левски каде ќе пристигне како големо летно засилување. Претходно се шпекулираше дека Махмудов ќе се согласи да го облече црвено-црниот дрес на Вардар, но ФК Левски најверојатно понудил подобри услови за напаѓачот кој имаше одлична голгетерска сезона во Спарта Ротердам.