Thursday, Apr 26, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонСемоќниот Galaxy S7 Active доаѓа наскоро

Семоќниот Galaxy S7 Active доаѓа наскоро

galaxu s7-waterproof

Galaxy S7 Аctive подолго време се провлекува низ гласините на интернет сајтовите и сега конечно пристигнува посериозна информација која потврдува дека супер-цврстиот смартфон ќе пристигне на 10-ти јуни.

Galaxy S7 Active

„Војничкиот“ Galaxy S7 Active ќе располага со 5.1 QHD Super AMOLED дисплеј, ќе работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 4 GB RAM, 32 GB меморија, 12 мегапикселна главна камера, батерија со капацитет од дури 4000 mAh и Android 6.0 Marshmallow оперативен систем, додека пак телото ќе има екстра заштита од сите надворешни влијанија.