Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСемејна расправија со трагичен крај во Врапчиште

Семејна расправија со трагичен крај во Врапчиште

Маж од Врапчиште со удар со секира ја убил својата сопруга, а потоа се предал во полиција. Од јавното обвинителство во Гостивар информираат дека причина за убиството се проблематични брачни односи и ќе се утврдува како дошло до ескалирање на насилството. Против 49 годишниот убиец ќе биде покрената соодветна правна постапка и му е изречен притвор.