HomeДЕНЕШНАСе запалил моторот на најголемиот авион во светот (ВИДЕО)

Се запалил моторот на најголемиот авион во светот (ВИДЕО)

„Антонов 225“ кој лета од Украина во Германија, слета во Лајпциг на испразнета писта, од каде бил испратен на друго место бидејќи на вториот мотор избил пожар кој траел повеќе од една минута. Итните служби биле подготвени на местото на настанот, но пожарот сепак останал локализиран на само еден од шестте мотори, па немало потреба да се интервенира.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com