Thursday, Sep 24, 2020
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе забил во скелето на автобуската кај Рекорд, за среќа нема повредени

Се забил во скелето на автобуската кај Рекорд, за среќа нема повредени

avtomobil skele rekord

Утрово се случи страшна сообраќајна несреќа при која автомобил „шкода фабија“ со скопски регистарски ознаки излетал од улицата „Димитрије Чупоски“ и се забил во едно од градежните скелиња, поставени во непосредна близина на автобуската постојка која е една од најпрометните. За среќа автомобилот не удрил во ниту еден патник кој чекал автобус, а возачот со полесни телесни повреди е пренесен во болница.

Извор: novamakedonija.com.mk