Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе урна мал авион во Хрватска-едно лице загина

Се урна мал авион во Хрватска-едно лице загина

Мал авион утрово се урна во близина на селото Дони Лапац, западна Хрватска. Во авионската несреќа загина пилотот.

Причините за авионската несреќа се испитуваат.

Тоа е втор инцидент во Хрватска за два дена. Вчера во близина на аеродромот во Дарувар се урна спортски авион при што загинаа две лица.