Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАСветСе урна касарна во Омск -18 руски војници ги загубија животите

Се урна касарна во Омск -18 руски војници ги загубија животите

Осумнаесет руски војници загинале при уривање на нивната касарна во близина на градот Омск во Сибир, соопшти руското Министерство за одбрана. Наведено е дека 19 војници биле хоспитализирани. Од под урнатините се извлечени 37 војници од кои 18 починале“, соопштуваат од Министерството додавајќи дека  спасувачките екипи во моментов биле во потрага по уште пет војници, кои се водат за исчезнати.