Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе удави 59-годишен маж во езерото Треска

Се удави 59-годишен маж во езерото Треска

Вчера се удави 59 годишен маж во водите на езерото Треска близу Скопје. Вчера околу 12:45 часот е пријавено дека во езерото има машки труп.

Полицијата веднаш излегла на лице место и извршила увид при што е познато дека се работи за Уран С.(59) од Скопје. По наредба на Јавното обвинителство телото е предадено на семејството за погреб.