Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе преврти DHL камион на патот Скопје-Тетово

Се преврти DHL камион на патот Скопје-Тетово

kamion dhl prevrten (1) (1)

Денеска претпладне на автопатот Скопје-Тетово се преврти камион на DHL кој бил натоварен со прехрамбени производи, но за среќа нема повредени ниту пак друг учесник во сообраќајот е инволвиран.

kamion dhl prevrten (3) (1) kamion dhl prevrten (2) (1)

Полицајците на терен за pozitiv.mk потврдија дека не е повреден возачот на камионот, а причините за несреќата дополнително ќе се утврдуваат.