HomeДЕНЕШНАСветСе превртел трамвај во Лондон, пет мртви, 50 повредени лица

Се превртел трамвај во Лондон, пет мртви, 50 повредени лица

Пет лица починале, а најмалку 50 биле повредени кога во јужниот дел на англиската престолнина се превртел трамвај. Несреќата се случилаво Кројдон, во близина на центарот на Лондон нешто после шест часот по локално време, соопштија надлежните служби.

Портпаролот на итната помош соопштил дека повеќе од 50 лица биле примени во болница.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com