HomeДЕНЕШНАСкопјеСе преврте камион во населба Припор, возачот е повреден

Се преврте камион во населба Припор, возачот е повреден

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која пред околу два часа се случи во скопската населба Припор.

Возачот на камионот кој се превртел на патот е пренесен во ГОБ „Св. Наум Охридски“. Причините поради кои возачот ја загубил контролата над возилото не се познати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com