HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСе преврте камион на патот Охрид – Ресен

Се преврте камион на патот Охрид – Ресен

kamion

Камион од марката „Ман“ излета од коловозната лента на сообраќајницата Охрид – Ресен, во близина на преминот Буково. Според непотврдени информации, во незгодата нема потешко повредени лица, а причинета е поголема материјална штета. Не е позната причината што довела до незгодата, а од МВР најавија повеќе информации во текот на денешниот ден.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com