HomeДЕНЕШНАСветСе преврте брод со 600 мигранти во Египет – најмалку 29 лица се удавија

Се преврте брод со 600 мигранти во Египет – најмалку 29 лица се удавија

migranti-brod-egipet

Најмалку 29 лица денеска се удавија покрај брегот на Египет, при превртување на брод со 600 мигранти, пренесува Танјуг. Локалните претставници изјавија дека досега се спасени 150 лица.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com