HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСе повреди Диего Коста, го менува поранешен напаѓач на Ливерпул!

Се повреди Диего Коста, го менува поранешен напаѓач на Ливерпул!

8cc0d5a2a500896020161006215352

Диего Коста заработи повреда на репрезентативната должност, па и официјално отпадна од списокот, а сега му е пронајдена замена. Загрижувачки вести за Антонио Конте. Најдобриот стрелец во Премиер Лигата се повреди и нема да настапи во средбата со Македонија во квалификациите, а ќе го пропушти и пријателскиот натпревар против Англија.

Сериозноста на повредата се уште не е позната. Наместо него во репрезентацијата е повикан напаѓачот на Селта Виго Иаго Аспас. Поранешниот напаѓач на Ливерпул се наоѓа во одлична форма, со тоа што на последните шест натпревари постигна ист број на погодоци. Натпреварот против Македонија се очекува да го пропушти и напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com